מצעד הספרים בגני ילדים

מצעד הספרים בגני הילדים ברמלה

כמדי שנה מזה 7 שנים ברציפות ילדי הגנים ברמלה משתתפים במצעד הספרים, פרוייקט ביוזמת הספרייה  שהפך לתוכנית משרד החינוך, בשיתוף מחלקת הגנים בעיריית רמלה הגב' חדוה קורטוב , ובשנתיים האחרונות בשיתוף עם קרן קר"ב הגב' ריקי שניידר, ובהלימה עם משרד החינוך מפקחות ממ"ד הגב' יפה טויטו, מ"מ הגב' לידה לוי.

במהלך השנה גני הילדים  קוראים ומקיימים פעילות עם הגננות והסייעות עפ"י רשימת הספרים  המומלצים שמנפיק משרד החינוך. הגננות מקבלות הנחייה וליווי ע"י צוות קר"ב , לקבלת רעיונות לפעילות יצירתית,  הסופרים מלמדים אותן דרכים חדשות ואטרקטיביות לידוד הספר והקריאה סביב נושא הספרים.

הפעילות החינוכית מועברת לילדים באופן חוויתי כשהילדים וגם הוריהם שותפים לתהליך לאורך השנה. ילדי הגנים העשירו את שפתם, למדו להתמודד עם פתרון בעיות, חקר וידע עולם  וכישורי קריאה באמצעות הקריאה וחוויות בתחומי האמנות. 

האירוע המסכם את הפעילות השנתית נחנך ביום שני ה-30 במאי בערב בטקס בפתיחת תערוכת איורים ומיזמים פרי יצירותיהם של ילדי גנים ברמלה בעקבות סיפורים ושירים שלמדו במהלך השנה.

נוכל לראות יצירות המבוססות על יצירותיה של לאה גולדברג ועוד...

את הטקס פתחו ילדי גן "קפלן" בניצוחה של ורד הגננת, בשלושה שירים של משוררים אותם למדו במהלך השנה מיותר לספר עד כמה מרגשים ומקסימים היו בשירתם שנעמה לכל באי הטקס גננות, הורים, מנכ"ל עיריית רמלה מר עופר תודר מנהלת החינוך הגב' ליאת____, מפקחות משרד החינוך מנהלת הגנים הגב' חדוה קורטוב ומנהלת אגף תוכניות במשרד החינוך הגב' סימה חדד שמלווה את הפרויקט ברמלה  מאז תחילתו ואמרה " שאין זה מובן מאליו מה שקורה בעיר – אין כדוגמתו בארץ". בפעילות ברוכה ובשיתוף פעולה פורה עם כל הגורמים והוסיפה כי לא שכחה את תחילת דרכו של פרויקט זה. ותמשיך כמדי שנה לעקוב אחר העשייה הנפלאה".

לבסוף התכנסו להרצאה מפי סופר הילדים ינץ לוי שריתק את כולם בנושא: אייך נולד ספר. 
מנהלת הספרייה דניאלה לבקוביץ מחזקת את דברי מנהלת אגף התוכניות במשרד החינוך הגב' סימה חדד ואומרת כי "הספרייה שמה לה למטרה לחזק את הקשר בין הקהילה מוסדות הרשות לספרייה ושירותיה, ותעשה כמיטב יכולתה לחשוף את הקהילה לעולם הספר ולתרבות ולמען רווחתם. הספרייה היא מקום שוקק ומלא חיים וחלק בלתי נפרד של "שעות הפנאי" והתרבות בקהילה.מזמינה אתכם הציבור, לבקר בתערוכה הנפלאה הפתוחה לקהל הרחב עד לאחר חג השבועות. מבטיחה חוויה מדהימה" . חג שבועות שמח.

ומזכירה כי שבוע הספר בפתח... התעדכנו בפרסומים באירועים בספרייה, באתר האינטרנט, לוחות המודעות ובעיתונות.